Czech Point Tisk Email

Výpis z bodového hodnocení řidiče

Bodový systém - základní princip fungování

Chci zjistit, kolik bodů přesně mám

Pokud nevíte, kolik bodů máte zapsáno v registru řidičů, můžete to zjistit buďto na obecním úřadě obce s rozšířenou působností podle místa bydliště nebo na tzv. Czech POINTu, čili na poště (požádáte o "Výpis z bodového hodnocení"). Na obecním úřadě můžete získat i tzv. "Výpis z karty řidiče", kde uvidíte i podrobnosti o Vašich přestupcích. Pro bližší informace o možnostech zjištění počtu bodů navštivte sekci "Jak zjistím, kolik mám bodů".

• Více čtěte v sekci "Zajímavé odkazy"

obr czechpoint

Obecní úřad Pohoří je kontaktním místem veřejné správy

Seznam aktuálně prováděných úkonů:

• výpis z katastru nemovitostí
  • výpis z rejstříku trestů
  • výpis z bodového hodnocení řidiče
  • výpis z obchodního rejstříku
  • kompletní nabídku zjistěte zde

Co je Czech POINT

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, jehož cílem je zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. V současnosti musí občan často navštívit několik úřadů k vyřízení jednoho problému. Czech POINT slouží jako asistované místo výkonu veřejné správy, umožňující komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa tak, aby „obíhala data ne občan“.

Cílem projektu Czech POINT je vytvořit garantovanou službu pro komunikaci se státem prostřednictvím jednoho universálního místa, kde je možné získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny, převést písemné dokumenty do elektronické podoby a naopak, získat informace o průběhu správních řízení ve vztahu k občanovi a podat podání pro zahájení řízení správních orgánů. Jde tedy o maximální využití údajů ve vlastnictví státu tak, aby byly minimalizovány požadavky na občany.

Projekt Czech POINT přináší značné ulehčení komunikace se státem. V některých situacích stačí dojít pouze na jeden úřad. V konečné fázi projektu by občan mohl své záležitosti vyřizovat i z domova prostřednictvím internetu.

Počítadlo

Datum: Lis 24, 2017